Wordpress výhody a nevýhody

Wordpress výhody a nevýhody

Wordpress výhody a nevýhody

Wordpress výhody a nevýhody

Wordpress výhody a nevýhody
Wordpress výhody a nevýhody

Každý redakčný systém má svoje výhody i nevýhody. Wordpress je na svete najrozšírenejší, preto i keď je text o ňom, v podstate popisujeme výhody a nevýhody redakčných systémov ako je Joomla, či Drupal. Najväčšou výhodou je cena.

Výhody
Je zdarma. Taktiež je zdarma množstvo šablón (teda toho, ako web vyzerá). Stačí hľadať slová free wordpress templates. Samozrejme, vyšší štandard (grafický a funkčný) poskytujú platené šablóny, no stále sa dá považovať ich cena obstarania za nízku.

Nevýhody
1. Funkcionalita
Pokiaľ ide o funkcionality, tu nastávajú obmedzenia. Ak používateľ potrebuje aby web poskytoval nejakú funkcionalitu, je odkázaný na nájdenie ako tak vhodných pluginov (buď platených alebo opäť zdarma) alebo nájsť programátorov, ktorí požadovanú funkcionalitu naprogramujú. Tu nastáva problém. Človek zväčša nenájde presne to čo potrebuje a taktiež programátor pluginov naráža na hranice, ktoré mu Wordpress vymedzuje.

2. Podpora
S tým súvisí i ďalší problém. Podpora. Podpora Wordpressu je obmedzená, po rady je potrebné chodiť zväčša na fóra. A ak i nájdeme niekoho kto kód Wordpressu pozná obstojne, nezastreší dokonale komplexnú správu i so všetkými pluginmi. Na jednoduchú prezentačnú stránku alebo blog teda Wordpress stačí. Ak ste náročnejší, tak nie.

3. Bezpečnosť
Posledný bod je bezpečnosť. O každý redakčný systém je potrebné sa starať, aktualizovať ho a pod. Hlavne tie, ktoré sú nasadené na každom 4. webe na svete a tak ak sa príde na nejakú dieru, ste automaticky ohrození i vy. Kým systém nezaktualizujete. Inač je možné dopadnúť ako jeden náš klient, ktorý si jedného dňa v adresári svojho neaktualizovaného redakčného systému našiel 16 tisíc podivných súborov.

S redakčnými systémami sme v našich začiatkoch pracovali i my. Ako rástli nároky klientov, chceli sme im poskytnúť systém, v ktorom budeme poznať každú čiarku kódu a tým pádom budeme môcť klientom šiť weby a webové aplikácie na mieru a bez obmedzení. Preto webstránky vyvíjame v Symfony, ktorý sme upravili našim požiadavkám.

logo
Copyright © 2020 Enimo s.r.o.